Red Hat Forum EMEA 2020

Wygodnie. Wirtualnie. I po polsku.

Obejrzyj wszystkie sesje z dowolnego miejsca i w dogodnym czasie.

O konferencji Red Hat Forum EMEA 2020

Red Hat Forum Virtual Experience zgromadził ekspertów open source, którzy przekazali swoją wiedzę podczas angażujących sesji poświęconych chmurze, automatyzacji, kontenerom, wirtualizacji i innym technologiom.

Treść konferencji jest dla Ciebie dostępna przez cały rok (do listopada 2021 r.). Zarejestruj się lub zaloguj do naszej platformy, aby obejrzeć 13 sesji w języku polskim i kilkadziesiąt innych w języku angielskim.

Przygotuj się na:

  • szczegółowe sesje technologiczne,
  • opisy wdrożeń,
  • demonstracje technologiczne.

Katalog prezentacji

Sesje w języku polskim

Możesz odtworzyć te sesje na żądanie i przejrzeć odpowiedzi udzielone przez naszych ekspertów.

Prezentacja przewodnia: Open Source 2021

Jaki jest status oprogramowania Open Source w roku 2020 i co dalej w roku 2021?

Prezenterzy

Adam Wojtkowski 
Dyrektor regionalny, Europa Środkowo-Wschodnia, Red Hat

Wojciech Furmankiewicz
Senior Regional Manager, Solution Architecture, CEE, Red Hat

Witold Żukowski
Senior Sales Manager, CEE, Red Hat

Red Hat Enterprise Linux w wersji 8.3 - fundament otwartej chmury hybrydowej

Red Hat Enterprise Linux jest podstawą rozwiązań Red Hat nie tylko w lokalnych centrach danych, ale także dla rozwiązań chmury publicznej czy też konteneryzacji. Nowa wersja 8.3 przynosi istotne zmiany, które pomagają w jeszcze lepszej adaptacji w tych środowiskach. W tej prezentacji omówię nowości w wersji 8.3 i pokażę, jak łatwo jest zacząć swoją przygodę z konteneryzacją.

Prezenter

Zbigniew Parys
Senior Solution Architect, Red Hat

OpenShift i wirtualizacja. Wirtualizować kontenery czy konteneryzować maszyny wirtualne?

Jak w czasach aplikacji cloud-native najlepiej wykorzystać wirtualizację serwerów? Czy możliwa jest współpraca środowiska wirtualizacyjnego ze środowiskiem kontenerowym?

Prezenter

Artur Pająk
Solution Architect, Red Hat

Ansible to nie tylko Ansible Engine i Ansible Tower. Ansible Automation Platform to kompletny zestaw narzędzi do automatyzacji.

Ansible to nie tylko Ansible Engine i Ansible Tower. Red Hat dostarcza kompletną platformę do automatyzacji. Jakie dodatkowe narzędzia są częścią Red Hat Ansible Automation Platform? Podczas tej sesji zaprezentujemy ich możliwości oraz przykłady użycia.

Prezenter

Jacek Skórzyński
RHCA, Senior Solution Architect, Red Hat

Red Hat Ceph Storage - uniwersalny storage nie tylko dla Linuxa

Red Hat Ceph Storage jest uniwersalnym typem Software Defined Storage dającym możliwości dostępu blokowego, plikowego czy też obiektowego. Zwykle jest postrzegany jako rozwiązanie dla środowisk linuksowych. W ramach tej prezentacji przybliżę czym jest Ceph i pokażę jego szersze zastosowanie.

Prezenter

Zbigniew Parys
Senior Solution Architect, Red Hat

Mikrousługi, Serverless i integracja działająca natywnie na Kubernetes - Apache Camel K

Znasz i wykorzystujesz Apache Camel codziennie, a chcesz się dowiedzieć jak będzie działał w chmurze? Chcesz zbudować integrację, która będzie działać dowolnej platformie Kubernetes? Tu dowiesz się jak Camel-K działa i jak go uruchomić w chmurze.

Prezenter

Andrzej Kowalczyk
Senior Solution Architect

Red Hat Virtualization 4.4 - dojrzała i efektywna kosztowo platforma wirtualizacyjna dla środowisk produkcyjnych

Red Hat Virtualization od lat udowadnia że jest rozwiązaniem kompletnym gotowym do użycia w świecie Enterprise. Niedawno ukazała się najnowsza odsłona platformy Red Hat Virtualization. Podczas tej sesji zapoznamy się z nowościami w wersji RHV 4.4. Zaprezentujemy również kilka przykładów wpływających na poprawę ROI naszej infrastruktury wirtualnej wykorzystując platformę RedHat Virtualization.

Prezenter

Jacek Skórzyński
RHCA, Senior Solution Architect, Red Hat

Quarkus - Produktywność. Efektywność. Java.

Quarkus to nowoczesny framework do budowania serwisów w Javie. Stworzony na bazie sprawdzonych technologii, stawia sobie za cel efektywne wykorzystanie zasobów i produktywność pracy. Prezentacja będzie głównie demonstracją pracy z Quarkusem.

Prezenter

Michał Szynkiewicz
Senior Software Engineer, Red Hat

Inżynier Red Hat w Twoim zespole? Więcej, szybciej, lepiej!

Czy to możliwe aby pracownik Red Hat pracował razem z Twoim zespołem? Jak zbudować bliższe relacje z Red Hatem? Kim jest Technical Account Manager? Jakie korzyści ze współpracy z TAM-em mogą czerpać sysadmini, a jakie firma? Na te oraz kilka innych pytań uzyzkasz odpowiedzi podczas tej sesji.

Prezenter

Olimp Boćkowski
RHCA, Senior Technical Account Manager, Red Hat

Openshift z Service Mesh - wydajne i bezpieczne środowisko dla mikrousług i kontenerów

Mikrousługi stały się standardem dla nowych architektur, ale obserwowanie ich działania i tego jak są ze sobą powiązane, może być wyzwaniem. Zobacz, jak może pomóc w tym Service Mesh oraz jak może zwiększyć bezpieczeństwo i niezawodność aplikacji działających w środowiskach kontenerowych.

Prezenter

Artur Poczekalewicz
RHCA, Senior Solution Architect, Red Hat

Red Hat OpenStack Platform na krawędzi

Kiedy prędkość światła to zbyt wolno, OpenStack staje na krawędzi. Distributed Compute Nodes dla rozwiązań telekomunikacyjnych i nie tylko.

Prezenter

Rafał Szmigiel
Senior Specialist Solution Architect, Red Hat

Aplikacje Kubernetes-native z wykorzystaniem OpenShift Serverless

Czy Serverless to tylko funkcje w chmurze? To coś znacznie więcej! Serverless odnosi się do stylu tworzenia aplikacji, który nie wymagają zarządzania serwerami. Prezentując Knative, postaram się przekonać, by stał się on twoim ulubionym modelem wdrożeniowym dla Kubernetes.

Prezenter

Krzysztof Suszyński
Senior Quality Engineer @ Openshift Serverless, Red Hat

Poznaj naszych prezenterów

Adam Wojtkowski

Adam Wojtkowski

Red Hat

Adam Wojtkowski

Dyrektor Generalny na region Europy Środkowo-Wschodniej, Red Hat, Red Hat

Prezentacja otwarcia: 11:00

Adam Wojtkowski pełni funkcję dyrektora regionalnego firmy Red Hat w Europie Środkowo-Wschodniej. Odpowiada za wzmocnienie pozycji rynkowej firmy i sprzedaż szerokiej oferty rozwiązań Open Source do 14 krajów w regionie, w tym do Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier. Adam Wojtkowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT, które zdobywał na stanowiskach kierowniczych takich firm, jak Cisco, Dell EMC czy Oracle. Jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Swoją edukację biznesową i menedżerską pogłębił na Stanford University i IMD Business School.

Zbigniew Parys

Zbigniew Parys

Red Hat

Zbigniew Parys

Senior Solution Architect, Red Hat

Ścieżka techniczna #1: 11:30 i 12:30

Architekt IT z doświadczeniem we wszystkich warstwach infrastruktury centrum danych. W ciągu ostatnich 20 lat z powodzeniem wdrażał rozwiązania Open Source zarówno w lokalnych ośrodkach centrów danych, jak i projektach typu cloud-native. Praktyk, pasjonat technologii Open Source z takich dziedzin jak: wirtualizacja, kontenry, chmura prywatna, automatyzacja, Infrastructure as a Code.

Artur Pająk

Artur Pająk

Red Hat

Artur Pająk

Solution Architect, Red Hat

Ścieżka techniczna #2: 11:30

W branży IT od 16 lat. Swoją przygodę zaczynał jako konsultant w dziale pomocy technicznej. Po kilku latach dołączył do zespołu przedsprzedaży w zakresie rozwiązań pamięci masowych. Od 2014 roku projektował, wspierał i pomagał wdrażać projekty wirtualizacyjne i chmurowe dla dużych klientów na polskim rynku publicznym. W wolnym czasie lubi się wspinać się, pływać i nurkować. Jego ostatnie hobby to nauka języka hiszpańskiego.

Jacek Skórzyński

Jacek Skórzyński

Red Hat

Jacek Skórzyński

RHCA, Senior Solution Architect, Red Hat

Ścieżka techniczna #1: 12:0 i 13:30

Odpowiedzialny za wspieranie procesu sprzedaży technologii infrastrukturalnych - rozwiązań chmurowych, wirtualizacji i automatyzacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze i wdrożeniach rozwiązań serwerowych, systemów pamięci masowych, technologii chmurowych i platform wirtualizacyjnych. Jego hobby to siatkówka oraz wycieczki rowerowe.

Jarosław Stakun

Jarosław Stakuń

Red Hat

Jarosław Stakuń

RHCA, Principal Solution Architect, Red Hat

Ścieżka techniczna #2: 12:00

Jest odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży i wdrożeń rozwiązań opartych na technologii Red Hat JBoss Middleware oraz Openshift Container Platform u klientów z różnych sektorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach middleware ze szczególnym uwzględnieniem platform serwerów aplikacyjnych, integracji systemów, automatyzacji procesów biznesowych, bezpieczeństwa systemów IT, rozwiązań chmurowych, mobilnych i konteneryzacji środowisk aplikacyjnych.

Andrzej Kowalczyk

Andrzej Kowalczyk

Red Hat

Andrzej Kowalczyk

Senior Solution Architect, Red Hat

Sesja techniczna #2: 12:30

Od wielu lat zajmuje się zagadnieniami z dziedziny szeroko rozumianego oprogramowania middleware (integracja, systemy kolejkowe, bezpieczeństwo i procesy biznesowe). Posiada duże doświadczenie wyniesione z projektów wdrożeniowych i konsultingowych, w których pełnił nadzór architektoniczny nad projektami integracyjnymi.

Michał Szynkiewicz

Michał Szynkiewicz

Red Hat

Michał Szynkiewicz

Senior Software Engineer, Red Hat

Senior Software Engineer w Red Hat, Eclipse MicroProfile Comitter. Java developer z ponad 10 letnim doświadczeniem w tworzeniu backendów. Obecnie zajmuje się głównie implementacjami MicroProfile i Quarkusem.

Artur Poczekalewicz

Artur Poczekalewicz

Red Hat

Artur Poczekalewicz

RHCA, Senior Solution Architect, Red Hat

Przez 15 lat prowadził autoryzowane szkolenia i egzaminy RH z zakresu platformy, bezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych. W między czasie
realizował projekty i wdrożenia dla organizacji z sektora finansowego i publicznego. Aktualnie certyfikowany RHCA level X (kiedyś level XV) - i nie jest to
jego ostatnie słowo. Prywatnie lubi system operacyjny GNU/Linux oraz dystrybucję Fedora.

Krzysztof Suszyński

Krzysztof Suszyński

Red Hat

Krzysztof Suszyński

Senior Quality Engineer @ Openshift Serverless, Red Hat

Ścieżka techniczna #2: 14:30

Krzysztof pracuje nad projektem OpenShift Serverless w Red Hat. Głęboko wierzy w idee i wartości ruchu Open Source oraz Software Craftsmanship. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w różnych technologiach takich jak Java, Ruby, Python i Golang. Obecnie najbardziej interesuje go tworzenie rozwiązań natywnych dla chmury i wykorzystywanie dobrej, czystej architektury do tworzenia usług.

Olimp Bockowski

Olimp Bockowski

Red Hat

Olimp Bockowski

RHCA, Senior Technical Account Manager, Red Hat

Ścieżka techniczna #1: 14:00

Olimp posiada 14 lat doświadczenia w utrzymywaniu i wsparciu środowisk produkcyjnych. Przez ostatnie pięć latach pracował jako Principal Technical Support Engineer z wirtualizacją i konteneryzacją w strukturach globalnych. Obecnie zajmuje się kluczowymi klientami Red Hat na rynku polskim.

Rafał Szmigiel

Rafał Szmigiel

Red Hat

Rafał Szmigiel

Senior Solutions Architect, Red Hat

Od 2000 roku zawodowo związany z systemami Linux i FreeBSD. W latach 2012-2015 pracował w firmie Rackspace, gdzie zajmował się utrzymaniem i rozwojem największej chmury publicznej opartej o OpenStack. Od 2016 roku pracuje w firme Red Hat na stanowisku architekta rozwiązań opartych o OpenStack.

Od ciekawości do wiedzy

Dziękujemy naszym sponsorom zeszłorocznego Red Hat Forum w Warszawie

Witamy Was na Red Hat Forum 2020 EMEA Virtual Experience!

Partnerzy medialni

Już teraz obejrzyj Red Hat Forum na żądanie i odkryj, co nowego czeka na Ciebie w świecie oprogramowania open source.

Red Hat Forum to seria wydarzeń poświęconych technologiom open source dla tysięcy specjalistów IT na całym świecie.

Weź udział w rozmowie #RedHatForum

Dołącz do naszej społeczności IT i dziel się wiedzą.