Buscar

Español

Español

Iniciar sesión

Iniciar sesión/Registrar

Websites

Red Hat

Türkiye

HABERLER

Basında Biz

Daha fazla haber için haber merkezimizi ziyaret edebilir veya en son blogları ziyaret edebilirsiniz.

MÜŞTERİLER

Başarı Hikayeleri

n11.com Red Hat bulut çözümleri ile e-ticaretteki hızlı büyümeyi destekliyor

Türkiye’nin önde gelen web tabanlı tüketici pazarı n11.com, dört buçuk yılda 11 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Şirket, online platformunu pazarın sürekli büyüyen hızına adapte etmek için, kullandığı Red Hat Enterprise Linux’tan, Red Hat CloudForms, Red Hat Satellite ve Red Hat Sanallaştırma çözümlerini içeren Red Hat Entegre Bulut altyapısına taşıdı. Bu geçişle birlikte, n11.com sanallaştırma maliyetlerini yüzde 50 düşürerek, BT ekiplerinin verimliliğini artırdı ve her geçen gün değişen kullanıcı talepleri doğrultusunda yeni hizmetler sunacak dinamizmi kazandı.

Turkcell, Red Hat OpenStack platformu üzerindeki Telko Bulutu’yla Dijital Hizmet İnovasyonununda bir adım önde

Red Hat, Turkcell’in çoklu sanallaştırma sağlayıcılarıyla işbirliği yapmasına yardımcı olarak yeni hizmetlerini 3 kat daha hızlı başlatmasını ve her ölçekte dağıtabilmesini sağlıyor. Turkcell’in Telko Bulut’u üzerinden hizmet sağlayabildiği trafik kapasitesi 1,8 Tbps’i aşmış bulunuyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), merkezi sanallaştırma altyapısını (NFVi) Red Hat OpenStack platformu üzerinde kuran Turkcell’in tüm hizmetlerini Birleşik Telko Bulutu adını verdiği tek bir bulutta topladığını ve Red Hat Ceph Storage ile desteklediğini duyurdu. Turkcell bu açık altyapıyla dilediği sanal ağ işlevini daha hızlı uygulayabilecek ve gerekli gördüğü kaynakları daha esnek bir şekilde ölçeklendirebilecek. Ayrıca, mevcut hizmetleri daha hızlı modernleştirmesini ve talebe göre yeni hizmetler sunmasını sağlayacak. Kazandığı bu yeni çeviklik ile Turkcell, inovasyonlarında hız ve rekabet avantajı kazanmasının yanı sıra müşterilerine daha da kaliteli deneyimler sunacak.

TURKCELL BAŞARI HİKAYESİ

Turkcell bulut depolamayı, Red Hat OpenStack platformu ile ölçeklendiriyor

Mobil hizmet sağlayıcısı Turkcell, tüketici bulut depolama ürünü lifebox'a yönelik talepleri karşılayabilmek için daha esnek ve ölçeklenebilir bir platform ihtiyacı içindeydi. Turkcell, bu yenilemeyi geçekleştirebilmek için Red Hat OpenStack Platform ile birlikte veri depolamaya yönelik OpenStack Swift'i kullanmayı seçti. Şirket bu platformu, yeni özellikleri daha hızlı devreye alma, yönetimi basitleştirme, beklenen büyümeyi gerçekleştirme ve tüm bunları yaparken maliyetleri azaltma amacıyla kullanıma aldı.

OpenStack topluluğunun öncülerinden Red Hat'in deneyim ve bilgilerinden faydalanmak istedik.

ORHAN BIYIKLIOĞLU
BULUT MÜHENDİSLİĞİ YÖNETİCİSİ, Turkcell

RED HAT TÜRKİYE

Bizimle İletişime Geçin

Red Hat Türkiye

RED HAT YAZILIM SERVİSLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Barbaros Mahallesi,
Kardelen Sokak Palladium Tower No:2 Kat:33,
34746 Ataşehir-İstanbul,
Turkey