RED HAT

Türkiye

6-9 May, 2024 | Denver, Colorado

Red Hat Summit & AnsibleFest 2024

HABERLER

Basında Biz

Daha fazla haber için haber merkezimizi ziyaret edebilir veya en son blogları ziyaret edebilirsiniz.

Fast Company Türkiye, yeni Visionaries ekinde okuyucularıyla liderlerin 2021 beklentilerini paylaştı. Red Hat Türkiye Genel Müdürü Haluk Tekin’in, sektöre dair öngörülerini, Red Hat’in stratejik hedeflerini ve önceliklerini ekte bulabilirsiniz.


#RedHat #OpenSource

MÜŞTERİLER

Başarı Hikayeleri

Akbank launches digital banking app on container platform

Akbank, one of Turkey’s largest banks, decided to create a subsidiary, AkÖde, to focus on engaging with younger generations of banking customers. To build its social banking app, Tosla, AkÖde sought to support a microservices- and DevOps-based approach with an on-premise, Kubernetes-based container platform. Using Red Hat OpenShift Container Platform and Red Hat Cloud Suite, the bank quickly tested and launched Tosla. This cost-efficient, centralized environment helps the app’s development teams work together more effectively to launch new features to market faster.

n11.com Red Hat bulut çözümleri ile e-ticaretteki hızlı büyümeyi destekliyor

Türkiye’nin önde gelen web tabanlı tüketici pazarı n11.com, dört buçuk yılda 11 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Şirket, online platformunu pazarın sürekli büyüyen hızına adapte etmek için, kullandığı Red Hat Enterprise Linux’tan, Red Hat CloudForms, Red Hat Satellite ve Red Hat Sanallaştırma çözümlerini içeren Red Hat Entegre Bulut altyapısına taşıdı. Bu geçişle birlikte, n11.com sanallaştırma maliyetlerini yüzde 50 düşürerek, BT ekiplerinin verimliliğini artırdı ve her geçen gün değişen kullanıcı talepleri doğrultusunda yeni hizmetler sunacak dinamizmi kazandı.

TURKCELL BAŞARI HİKAYESİ

Turkcell bulut depolamayı, Red Hat OpenStack platformu ile ölçeklendiriyor

Mobil hizmet sağlayıcısı Turkcell, tüketici bulut depolama ürünü lifebox'a yönelik talepleri karşılayabilmek için daha esnek ve ölçeklenebilir bir platform ihtiyacı içindeydi. Turkcell, bu yenilemeyi geçekleştirebilmek için Red Hat OpenStack Platform ile birlikte veri depolamaya yönelik OpenStack Swift'i kullanmayı seçti. Şirket bu platformu, yeni özellikleri daha hızlı devreye alma, yönetimi basitleştirme, beklenen büyümeyi gerçekleştirme ve tüm bunları yaparken maliyetleri azaltma amacıyla kullanıma aldı.

Turkcell logo

Icon-Red_Hat-Media_and_documents-Quotemark_Open-B-Red-RGB OpenStack topluluğunun öncülerinden Red Hat'in deneyim ve bilgilerinden faydalanmak istedik.

ORHAN BIYIKLIOĞLU

BULUT MÜHENDİSLİĞİ YÖNETİCİSİ, Turkcell

Turkcell, Red Hat OpenStack platformu üzerindeki Telko Bulutu’yla Dijital Hizmet İnovasyonununda bir adım önde

Red Hat, Turkcell’in çoklu sanallaştırma sağlayıcılarıyla işbirliği yapmasına yardımcı olarak yeni hizmetlerini 3 kat daha hızlı başlatmasını ve her ölçekte dağıtabilmesini sağlıyor. Turkcell’in Telko Bulut’u üzerinden hizmet sağlayabildiği trafik kapasitesi 1,8 Tbps’i aşmış bulunuyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), merkezi sanallaştırma altyapısını (NFVi) Red Hat OpenStack platformu üzerinde kuran Turkcell’in tüm hizmetlerini Birleşik Telko Bulutu adını verdiği tek bir bulutta topladığını ve Red Hat Ceph Storage ile desteklediğini duyurdu. Turkcell bu açık altyapıyla dilediği sanal ağ işlevini daha hızlı uygulayabilecek ve gerekli gördüğü kaynakları daha esnek bir şekilde ölçeklendirebilecek. Ayrıca, mevcut hizmetleri daha hızlı modernleştirmesini ve talebe göre yeni hizmetler sunmasını sağlayacak. Kazandığı bu yeni çeviklik ile Turkcell, inovasyonlarında hız ve rekabet avantajı kazanmasının yanı sıra müşterilerine daha da kaliteli deneyimler sunacak.

RED HAT TÜRKİYE

Bizimle İletişime Geçin

Red Hat Türkiye

RED HAT YAZILIM SERVİSLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Barbaros Mahallesi,
Kardelen Sokak Palladium Tower No:2 Kat:13,
34746 Ataşehir-İstanbul,
Turkey

İstanbul Ofis Telefonu
+90 2166870313